در این مقاله تلاش داریم تا در حوزه وردپرس  مقاله جدیدی را با نام حذف ویجت از داشبورد وردپرس  ارائه کنیم. امیدوارم از این مقاله لذت کافی را ببرید. تیم سئو کیورد هموراه تلاش می نماید تا جدید ترین آموزش های وردپرس با زبان فارسی در اختیار کاربران ایرانی قرار دهد.

مانند اکثر کاربران وردپرس، ممکن است متوجه شده باشید که داشبورد شما شروع به زندگی خود می کند. با گذشت زمان، این مکان به محل تخلیه انواع ابزارها و سایر افزودنی ها تبدیل شده است که لزوماً به آنجا تعلق ندارند.

ممکن است سعی کرده باشید ویجت ها را از داشبورد خود حذف کنید تا متوجه شوید که در جای دیگری از سایت دوباره ایجاد شده اند. اغلب اوقات، غیرفعال کردن ویجت های ناخواسته مستلزم ردیابی آنها و یافتن راهی برای غیرفعال کردن آنها از داخل وردپرس است.

می توانید ویجت های ناخواسته را از داشبورد وردپرس خود غیرفعال کنید یا از قطعه کد استفاده کنید. در این پست به شما نشان خواهیم داد که چگونه ویجت ها را از داشبورد وردپرس خود حذف کنید تا یک تجربه ابزارک بدون درهم و برهمی داشته باشید. در صورت نیاز به پشتیبانی سایت وردپرسی میتوانید از لینک مورد نظر درخواست خود را برای ما ثبت نمایید . تا کارشناسان ما مشکل شما را رفع نمایند.

 

1 چرا ویجت های ناخواسته در داشبورد وردپرس غیرفعال هستند؟

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، احتمالاً متوجه شده‌اید که این پلتفرم طیف گسترده‌ای از ابزارک‌ها را ارائه می‌دهد که می‌توانید به نوار کناری، پاورقی یا هر جای دیگری که می‌خواهید اضافه کنید. برای حذف ویجت از داشبورد وردپرس ادامه مطلب را مطعاله نمایید.

به همین ترتیب، ویجت‌های انحصاری برای افزودن سفارشی به داشبورد وردپرس شما وجود دارد. این بلوک های کوچک از آیتم ها اطلاعات یا عملکرد بیشتری را ارائه می دهند.

برخی از این ابزارها هدفی را دنبال می کنند، مانند ابزار فعالیت که مقالات اخیراً منتشر شده در وب سایت ما را نشان می دهد یا ابزار نمای کلی SEO برای نشان دادن عملکرد سایت شما در یک نگاه. با این حال، بسیاری از آنها اصلا مورد نیاز نیستند.

تنها راه خلاص شدن از شر این ویجت ها غیرفعال کردن آنها در داشبورد وردپرس است. اکنون، بیایید وارد آن شویم و ببینیم چگونه ویجت ها را از داشبورد حذف کنیم.

2 چگونه ویجت ها را از داشبورد در وردپرس حذف کنیم؟

2.1 ویجت های ناخواسته در وردپرس را غیرفعال کنید

برای شروع حذف ویجت از داشبورد وردپرس، باید آن را نصب و فعال کنید ویجت غیرفعال شد متصل شوید.

برای نصب افزونه به فایل مراجعه کنید افزونه ها > افزودن جدید بخشی از داشبورد وردپرس شما. جستجو برای ویجت غیرفعال شد مانند تصویر زیر در نوار جستجو پلاگین کنید، آن را نصب و فعال کنید.

پس از فعال شدن افزونه، به File بروید ظاهر > ویجت ها را غیرفعال کنید صفحه برای پیکربندی تنظیمات افزونه.

ابزارهایی را که می خواهید از یک فایل مخفی کنید انتخاب کنید ویجت های داشبورد برگه همچنین می توانید ویجت های نوار کناری را که می خواهید غیرفعال کنید از یک فایل انتخاب کنید ویجت های نوار کناری برگه را کلیک کنید ذخیره سازی تغییرات دکمه برای ذخیره تنظیمات شما.

اکنون می توانید از صفحه داشبورد دیدن کنید و همه ابزارهای انتخابی دیگر در صفحه ویجت های شما قابل مشاهده نخواهند بود.

حذف ویجت از داشبورد ورپرس با سرعت بالا

2.2 با استفاده از قطعه کد (بدون نصب پلاگین)، ویجت ها را از داشبورد حذف کنید

باید کد زیر را در فایل functions.phpخود اضافه کنید. برنامه نویسان php اگر می خواهید ابزارک ها را به طور کامل از کنترل پنل حذف کنید، کد زیر را درج کنید.

توجه: لطفا قبل از دستکاری فایل ها یک نسخه پشتیبان کامل از سایت بگیرید. اگر مشکلی پیش آمد، به راحتی می توانید تغییرات را لغو کنید. همچنین، با سفارشی کردن قطعه کد زیر، می توانید هر ویجتی را از داشبورد وردپرس خود غیرفعال کنید.

 

function remove_dashboard_widgets() {
  global $wp_meta_boxes;
 
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['side']['core']['dashboard_quick_press']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_incoming_links']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_right_now']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_plugins']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_recent_drafts']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_recent_comments']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['side']['core']['dashboard_primary']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['side']['core']['dashboard_secondary']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_activity']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['high']['rank_math_dashboard_widget']);
}
 
add_action('wp_dashboard_setup', 'remove_dashboard_widgets' );

 

 

تمام ابزارهای ذکر شده در لیست بالا به خودی خود توضیحی هستند.

تصمیم بگیرید کدام یک را می خواهید ترک کنید و کدام یک را از لیست حذف کنید. و برای کسانی که نمی خواهید، بگذارید در کد شما باشند. این به این دلیل است که ما به جای انتخاب گزینه هایی که می خواهیم ترک کنیم، از unset استفاده می کنیم، یعنی گزینه را حذف می کنیم.

3 نتیجه

حفظ فهرستی از ویجت‌ها می‌تواند یافتن ویجت‌ها را آسان‌تر کند. با این حال، اگر ابزارهای بیشتری در لیست دارید، احتمالاً می خواهید آنها را از کنترل پنل حذف کنید.

سفارشی سازی داشبورد یکی از تغییراتی است که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید. وقتی وارد سیستم می شوید، داشبورد اولین چیزی است که با آن مواجه می شوید.

چند ابزارک وردپرس در یک زمان معین در سایت شما فعال است؟ آیا لیست کوتاهی از ابزارها را انتخاب می کنید یا یک لیست طولانی؟ از طریق به ما اطلاع دهید توییتر @rankmathseo. 💬

منابع و مواخذ این محتوا:

حذف ویجت از داشبورد وردپرس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *