پشتیبانی سایت وردپرسی - طراحی سایت - سئو کیورد

در این مقاله تلاش داریم تا در حوزه وردپرس  مقاله جدیدی را با نام حذف ویجت از داشبورد وردپرس  ارائه کنیم. امیدوارم از این مقاله لذت کافی را ببرید. تیم سئو کیورد هموراه تلاش می نماید تا جدید ترین آموزش های وردپرس با زبان فارسی در اختیار کاربران ایرانی قرار دهد.

در وردپرس، شروع کار با داشبورد اتفاق می‌افتد ولی با گذر زمان، این محیط با اضافه کردن ابزارها و افزونه‌ها می‌تواند پر از ابزارهایی شود که لزوماً به آنجا تعلق ندارند و ممکن است کاربران را به محل تخلیه و اشغال شده‌ای تبدیل کند.

استفاده از ویجت‌های داخلی در داشبورد وردپرس می‌تواند باعث ایجاد اشغال در داشبورد شود و ممکن است کاربران به تناوب آنها را از داشبورد حذف کنند، اما بعضی اوقات این ویجت‌های قدیمی باز هم در جای دیگری از سایت بازیابی می‌شوند.

برای برخی از ویجت‌های داخلی، غیرفعال سازی آنها نیازمند ردیابی آیتم‌های مرتبط با آنها و یافتن راهی برای غیرفعال سازی آنها از طریق پنل وردپرس است.

می توانید ویجت های ناخواسته را از داشبورد وردپرس خود غیرفعال کنید یا از قطعه کد استفاده کنید.

 

علت غیرفعال بودن ویجت های ناخواسته در داشبورد وردپرس

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، احتمالاً متوجه شده‌اید که این پلتفرم طیف گسترده‌ای از ابزارک‌ها را ارائه می‌دهد که می‌توانید به نوار کناری، پاورقی یا هر جای دیگری که می‌خواهید اضافه کنید.

بعضی از ویجت‌هایی که به صورت سفارشی به داشبورد وردپرس اضافه می‌شوند، می‌توانند امکانات و اطلاعات بیشتری را به کاربران ارائه کنند. این بلوک‌های کوچک به کاربران این امکان را می‌دهند که از ابزارهای مختلفی برای مدیریت و کنترل وب سایت خود استفاده کنند.

بعضی از ابزارها به دنبال هدف خاصی هستند، مانند ابزار فعالیت که مقالات منتشر شده اخیر در وب‌سایت شما را نشان می‌دهد یا ابزار نمای کلی سئو برای عملکرد سایت شما در یک نگاه.

با این حال، بسیاری از این ابزارها اصلاً برای همه کاربران لازم نیستند و توجه به نیازهای خود و انتخاب ابزارهای مناسب برای مدیریت وب‌سایت بسیار حائز اهمیت است.

تنها راه خلاص شدن از شر این ویجت ها غیرفعال کردن آنها در داشبورد وردپرس است. اکنون، بیایید وارد آن شویم و ببینیم چگونه ویجت ها را از داشبورد حذف کنیم.

حذف ویجت ها از داشبورد در وردپرس

 ویجت های ناخواسته در وردپرس را غیرفعال کنید

برای شروع حذف ویجت از داشبورد وردپرس، باید آن را نصب و فعال کنید ویجت غیرفعال شد متصل شوید.

برای نصب افزونه به فایل افزونه ها > افزودن جدید مراجعه کنید. جستجو برای ویجت غیرفعال شد مانند تصویر زیر در نوار جستجو پلاگین کنید، آن را نصب و فعال کنید.

پس از فعال شدن افزونه، به File  پیکربندی تنظیمات افزونه بروید ظاهر > ویجت ها را غیرفعال کنید.

ابزارهایی را که می خواهید از یک فایل مخفی کنید انتخاب کنید ویجت های داشبورد برگه همچنین می توانید ویجت های نوار کناری را که می خواهید غیرفعال کنید از یک فایل انتخاب کنید ویجت های نوار کناری برگه را کلیک کنید ذخیره سازی تغییرات  برای ذخیره تنظیمات شما کلیک کنید.

پشتیبانی سایت وردپرسی - طراحی سایت - سئو کیورد

اکنون می توانید از صفحه داشبورد دیدن کنید و همه ابزارهای انتخابی دیگر در صفحه ویجت های شما قابل مشاهده نخواهند بود.

حذف ویجت از داشبورد ورپرس با سرعت بالا

 با استفاده از قطعه کد، ویجت ها را از داشبورد حذف کنید

باید کد زیر را در فایل functions.phpخود اضافه کنید. برنامه نویسان php اگر می خواهید ابزارک ها را به طور کامل از کنترل پنل حذف کنید، کد زیر را درج کنید.

توجه: لطفا قبل از دستکاری فایل ها یک نسخه پشتیبان کامل از سایت بگیرید. اگر مشکلی پیش آمد، به راحتی می توانید تغییرات را لغو کنید. همچنین، با سفارشی کردن قطعه کد زیر، می توانید هر ویجتی را از داشبورد وردپرس خود غیرفعال کنید.

 

function remove_dashboard_widgets() {
  global $wp_meta_boxes;
 
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['side']['core']['dashboard_quick_press']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_incoming_links']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_right_now']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_plugins']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_recent_drafts']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_recent_comments']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['side']['core']['dashboard_primary']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['side']['core']['dashboard_secondary']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['core']['dashboard_activity']);
  unset($wp_meta_boxes['dashboard']['normal']['high']['rank_math_dashboard_widget']);
}
 
add_action('wp_dashboard_setup', 'remove_dashboard_widgets' );

 

 

تمام ابزارهای ذکر شده در لیست بالا به خودی خود توضیحی هستند.

تصمیم بگیرید کدام یک را می خواهید ترک کنید و کدام یک را از لیست حذف کنید. و برای کسانی که نمی خواهید، بگذارید در کد شما باشند. این به این دلیل است که ما به جای انتخاب گزینه هایی که می خواهیم ترک کنیم، از unset استفاده می کنیم، یعنی گزینه را حذف می کنیم.

 نتیجه

ایجاد یک فهرست از ویجت‌های مورد نیاز می‌تواند به کاربران کمک کند تا به سرعت بتوانند به ویجت‌های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. با این حال، در صورتی که ویجت‌های بیشتری را به داشبورد اضافه کرده‌اید، احتمالاً می‌خواهید آنها را از پنل کنترل حذف کنید.

شخصی سازی داشبورد یکی از تغییراتی است که ممکن است بخواهید برای داشبورد خود در نظر بگیرید. هنگام ورود به سیستم، داشبورد اولین صفحه‌ای است که با آن مواجه می‌شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *