معرفی کتاب آموزش افزونه نویسی وردپرس

معرفی کتاب آموزش افزونه نویسی وردپرس


در ادامه سئو کیورد به معرفی چند کتاب برتر در زمینه آموزش افزونه نویسی وردپرس پراخته است . ما سعی کرده ایم که معرفی کتاب آموزش افزونه نویسی وردپرس را در سطر های مختلف از مبتدی تا حرفه ای معرفی کنیم. تا دوستانی که میخواهند بیشتر با کد نویسی وردپرس آشنا شوند و ابزار های مختلفی را ( به صورت اختصاصی ) طراحی کنند , یک مسیر آموزشی مطمئن و حرفه ای داشته باشند.

 

آیا منابع ویدویی یا متنی آموزش افزونه نویسی خوب است ؟

تقریبا هر چیزی را در اینترنت میتوان یافت و وب فارسی نیز در این جستجو ها سهم قابل قبولی را دارا میباشد. اما برای بسیاری از افرادیی که تازه میخواهند برنامه نویسی وردپرس یا پلاگین نویسی وردپرس آشنا شوند . همواره این سوال مطرح میشود. از چه منابعی استفاده کنیم ؟ آیا آموزش های فارسی که در قالب پکیج به وفور یافت میشود یا منابع متنی ( مثل pdf و مقالات و .. ) استفاده کنیم.

به صورت کلی میتوان گفت آموزشی که جامع باشد بهترین میباشد و برای یادگیری از همه روش های دیگر بهتر است . البته فاکتور های دیگری مثل سطح تجربه آموزگار و یا مرجعی که آموزش را تایید و پخش میکند. به گفته محققان آموزش های متنی بهتر از آموزش های ویدویی هستند. به طور مثال در همین مورد آموزش متنی افزونه نویسی وردپرس , کاربر با خواندن کتاب آموزشی و مقلات باعث پرورش ذهن خود میشود. این نوع آموزش ها معمولا سعی میشود یک بخش کوچک را بهصورت کامل توضیح دهد و چند مثال مرتبط نیز معرفی یا حل نماید. که کاربر با تمرین آن ها به صورت اتوماتیک دهن خود را پرورش میدهد.

در صورتی که کتابی معرفی نشده یا نیاز به کتاب خاصی دارید در پایین همین پست اعلام نمایید.

کلام آخر : آیا آموزش فارسی یا خارجی افزونه نویسی؟

نمیتوان گفت هر دو این ها خوب یا بد هستند اما به دلیل مختلف میتوان گفت, یادگیری آموزش پلاگین نویسی وردپرس از منابع انگلیسی بهتراست . در وب فارسی نیز آموزش هایی ( پولی و رایگان ) قابل قبولی وجود دارد. ما به این دلیل منابع خارجی را تایید میکنیم چون :

  • کامل و جوامع هستند ( دارای چارت آموزشی و منابع مختلف و… ).
  • همراه با مثال های واقعی ( کاربردی ).
  • معمولا افرادی که در آن زمینه تخصص کافی دارند آموزش را می نویسند.
  • باعث یادگیری زبان بین الملی ( انگلیسی ) میشود.
  • حجم زیادی از افراد مختلف در حال اسفتاده از این آموزش هستند که بیشتر سوالات شما را قبلا پاسخ داده اند.

 

آموزش افزونه نویسی بدون نیاز به زبان انگلیسی
آموزش افزونه نویسی بدون نیاز به زبان انگلیسی

آموزش افزونه نویسی بدون نیاز به زبان انگلیسی ؟ !

بسیار کاربران سعی میکنند بدون به یاد گرفتن زبان بینی المللی در کار خود پیشرفت کنند . نمیتوان گفت شما با یاد گرفتن زبان انگلیسی یک برنامه نویسی موفق میشود ( خوب به تلاش خودتون بستگی داره ). اما به جرئت میتوان گفت بدون زبان شما هرگز جزو برنامه نویس های برتر نخواهید بود. خوب برای این مسئله باید چیکار کنیم ؟ من به شخصه از این روش استفاده میکنم .

سعی میکنم هروز منابع خارجی مطالعه کنم حتی اگر متوجه نشم البته به کمک یه مترجم آنلاین به طور مثال همین کتاب WordPress Theme Development در نظر بگیرید. اگر به زبان انگلیسی مسلط نباشید تا حد زیادی خواندن این کتاب پرمحتوا برای شما بی مصرف میباشد. اما با کمک یک مترجم عالی میتوان نتایج قابل قبولی را به دست آورد. شما میتوانید از مترجم QTranslate برای سیستم های ویندوز و برای کاربران لینوکس Crow Translate استفاده کنید.

 

نکته : در صورت استفاده از مترجم حتما به شورت کد های آن دقت کنید. تا نیازی به کپی و پیست کلمات نباشد. مثلا در QTranslate با انتخاب متن و دابل کلیک روی دکمه Ctrl مترجم به صورت خودکار متن را ترجمه میکند.

 

باکس دانلود : معرفی کتاب آموزش افزونه نویسی وردپرس

  1. WordPress Theme Development
  2. Wrox Professional WordPress Plugin Development 2nd Edition
  3. WORDPRESS PLUGIN DEVELOPMENT COOKBOOK
  4. WORDPRESS WEB APPLICATION DEVELOPMENT THIRD EDITION
  5. Building Web Apps with WordPress, 2nd Edition1

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *