مسیرهای انبوه

مسیرهای انبوه


  1. در این مقاله معرفی انواع ریدایرکت و اثرات redirect در سئو در وردپرسی بپردازیم.  که توسط تیم  دیجیتال مارکتینگ سئو کیورد تهیه و تولید شده است . در ادامه به انواع مشکل ریدایرکت 301 ، 302 و … همچنین انواع راه حل برای این ارور دست و پاگیر ارائه میکنیم ، امید وارم از خواندن آن لذت ببرید.

معرفی انواع تغییر مسیر همان ریدایرکت

کد 301 تغییر مسیر دائمی : در تعدادی از سناریوها تغییر لینک سایت استفاده می شود. هنگام حذف یک صفحه ( برای هدایت ترافیک به مکان بعدی ) یا زمانی که مکان اصلی یک منبع تغییر می کند. با این کد ریدایرکت به موتور جستجو گر میگویم رتبه سئو برگه را به برگه جدید منتقل کنید.

کد 302 تغییر مسیر موقت : به موتورهای جستجو سیگنال می دهد که بدانند این  وب سایت یا صفحه به طور موقت منتقل شده است. با این کار رتبه سئو برگه از دست نمی رود .

کد 303 تغییر مسیر به موارد دیگر مراجعه کنید : کد ریدایرکت (303) ، نشان می دهد که تغییر مسیرها به صفحه دیگری مانند صفحه تأیید یا صفحه پیشرفت آپلود،اشاره می کنند. این کد پاسخ ، معمولاً در نتیجه PUT یا POST برگردانده می شود. معمولا دو کد 301 , 302  در سئو تاثیر دارند و کد ریدایرکت 303 برای موراد فنی می‌باشد.

کد تغییر مسیر موقت فنی 307 :  مانند بالا، اغلب در محیط‌های توسعه پیچیده‌تر استفاده می‌شود، مانند هنگام پردازش پرداخت‌های کارت اعتباری و هدایت مجدد بازدیدکنندگان. برای اطمینان از اینکه آن‌ها در حال تازه کردن صفحه خود، فرم پرداخت را دوباره ارسال نمی‌کنند. این کد برای توضیح کزدن ربات های موتور جستجو گر کاربرد دارد تا آن ها را درگیر ریدایرکت های فنی نکند و از این تغییر مسیر های فنی چشم پوشی نمایید .

(308دائمی)
هیچ تفاوت واقعی در پیاده سازی با استفاده از تغییر مسیر 308 وجود ندارد به جز اینکه، تغییر مسیر 301 اجازه تغییر روش درخواست از POST به GET را نمی دهد، در حالی که 308 این اجازه را می دهد (زیرا درخواست را با استفاده از URL جدید تکرار می کند).

 

پشتیبانی سایت وردپرسی - طراحی سایت - سئو کیورد

اثرات ریدایرکت 301 بر افزایش سئو سایت

گوگل رسماً استفاده از تغییر مسیرهای (301) را در مورد مهاجرت، نام دامنه و سایر سناریوهایی که ما پیشنهاد کرده‌ایم، توصیه می‌کند. و به این ترتیب، آنها توصیه کرده اند که تغییر مسیرهای 301 (از آنجایی که دائمی در نظر گرفته می شوند) می توانند، رتبه صفحه را حفظ کنند. در حقیقت ریدایرکت 301 به موتورهای جستجو سیگنال می دهد، که صفحه هنوز وجود دارد اما فقط در یک ادرس متفاوت . بنابراین آنها می توانند صفحه جدید را در URL جدید بخزند و فهرست کنند تا در اسرع وقت آنها را رتبه بندی کنند. در این ویدیو،که هنوز هم تا به امروز به آن اشاره می شود ، علیرغم اینکه مربوط به سال 2013 است، مت کاتس به از دست دادن رتبه صفحه به دلیل استفاده از تغییر مسیرها اشاره می کند. گوگل از آن زمان تائید کرده است که دیگر اینطور نیست.

نحوه راه اندازی ریدایرکت های 301 به صورت یکجا

اکنون، بیایید به بهترین راه‌ها برای اجرای انبوه ریدایرکت‌های 301 بپردازیم:

مرحله اول استفاده از Rank Math’s Built-In Redirect Manager

با مدیریت تغییر مسیر داخلی Rank Math، مدیریت 301 تغییر مسیر، آسان‌ نیست. بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، به شما کمک می کنیم تا ریدایرکت های انبوه 301 خود را تنظیم کنید.

[مرحله 1] Rank Math را نصب و فعال کنید.

هر وب سایت، به یک افزونه SEO وردپرس نیاز دارد. در حالت ایده آل، افزونه ای که به شما امکان می دهد کنترل کاملی بر سئوی فنی و درون صفحه وب سایت خود داشته باشید. خوشبختانه، این دقیقاً همان کاری است که ما اینجا در Rank Math انجام می دهیم.

بنابراین، همانطور که ممکن است حدس زده باشید، اولین قدم ( اگر قبلاً این کار را نکرده اید) این است که به نصب افزونه Rank Math SEO WordPress بروید:

توجه: تغییر مسیرهای انبوه در نسخه رایگان Rank Math امکان پذیر است، اما اگر علاقه دارید بدانید، که چرا بهترین سئوکاران در این سیاره Rank Math PRO & Business را برای کسب مزیت رقابتی انتخاب می کنند، ببینید که چگونه برنامه های ما در اینجا مقایسه می شود.

 

مرحله دوم ماژول Redirections را فعال کنید

در مرحله بعد، از آنجایی که اکنون Rank Math را نصب کرده اید، در حالی که هیچ چیز اضافی برای نصب وجود ندارد، فقط باید به Rank Math > Dashboard در ناحیه مدیریت وردپرس خود بروید تا تأیید کنید که ماژول Redirections فعال است.

 

 

{مرحله 3} یک تغییر مسیر واحد را اضافه کنید

اکنون که Rank Math نصب شده است و ماژول Redirections فعال است، می‌توانید با رفتن به Rank Math > Redirections در داشبورد مدیریت وردپرس خود به Rank Math’s Built-In Redirection Manager بروید، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

و سپس، می‌توانید ادامه دهید و با وارد کردن آدرس اینترنتی که می‌خواهید به‌عنوان URL منبع خود و مکان منبع جدید (یعنی جایی که می‌خواهید URL منبع را به آن هدایت کنید) به عنوان URL مقصد، یک تغییر مسیر 301 ایجاد کنید. .

و پس از آماده شدن برای فعال کردن، به سادگی روی Add Redirection کلیک کنید.

 

{مرحله 4} اضافه کردن چند تغییر مسیر / تغییر مسیرهای انبوه

اما این همه ماجرا نیست! شما اینجا هستید تا دریابید که چگونه 301 تغییر مسیر را، به صورت انبوه اضافه کنید. بنابراین ما برای همین اینجا هستیم و بیایید ببینیم رتبه ریاضی، چقدر این کار را برای شما آسان می کند.

گزینه شماره 1: URL های چند منبع را کپی و جایگذاری کنید.

بسته به سناریویی که در آن سعی می‌کنید ریدایرکت‌ها را به صورت انبوه ایجاد کنید ، اولین راه برای انجام این کار در Rank Math این است که به سادگی، ایجاد یک تغییرمسیر با چندین URL منبع باشد. به این معنی که البته این فقط در صورتی کار می‌کند که هر یک از این URLهای منبع همان URL مقصد، مکان جدید و مقصد مورد نظر را داشته باشند.

گزینه شماره 2: به روز رسانی، ویرایش و وارد کردن تغییر مسیرها از طریق CSV PRO

خوشبختانه، ما رتبه ریاضی را ایجاد کردیم تا کار روزمره، خسته کننده و تکراری سئو را، تا حد امکان آسان کنیم. بنابراین، علاوه بر اینکه می‌توانید با ایجاد یک ریدایرکت با چندین منبع، 301 ریدایرکت را به صورت انبوه ایجاد کنید. همچنین می‌توانید به راحتی صدها 301 ریدایرکت را به راحتی مدیریت (اضافه یا اصلاح کنید) که همه آنها دارای منابع و مقصدهای مختلف در عرض چند دقیقه هستند.

.

در اینجا دقیقاً نحوه شروع به کار آمده است:

تغییر مسیرهای موجود خود را، به یک CSV صادر کنید برای انجام این کار، به Rank Math > Redirections بروید و سپس Import/Export را انتخاب کنید، مانند شکل زیر:

البته، در این سناریو، ما می خواهیم ابتدا ریدایرکت ها را صادر کنیم، این کار را می توان با کلیک بر روی تب Export و سپس دکمه Export CSV انجام داد:
فایل CSV را در Google Sheets (یا Excel) باز کنید، حالا که فایل CSV خود را دارید، وقت آن است که آن را در Google Sheets (اگر می خواهید با تیم خود همکاری کنید) یا Microsoft Excel باز کنید.
فایل CSV را ویرایش کنید تا ریدایرکت‌ها را به‌روزرسانی کنید، فایل‌های جدید ایجاد کنید. فایل CSV را ویرایش کنید تا ریدایرکت‌های موجود را به‌روزرسانی کنید، موارد جدید ایجاد کنید یا ریدایرکت‌هایی را که دیگر نمی‌خواهید در سایت خود داشته باشید، حذف کنید.
فایل CSV را با استفاده از Rank Math’s Redirections Module وارد کنید و هنگامی که آماده اعمال تغییرات خود شدید، به سادگی به برگه Import در Rank Math’s Redirections Manager بروید و فایل CSV خود را آپلود کنید:

توجه: لطفاً با احتیاط ادامه دهید،زیرا تغییرات قابل برگشت نیستند. اگر می خواهید گزینه لغو همه تغییرات ایجاد شده در تغییر مسیرها را داشته باشید، توصیه می کنیم قبل از وارد کردن مجدد CSV از وب سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید..

 

 

شماره 3 – استفاده از Regex (پیشرفته)

Regex، مخفف عبارت منظم، رشته‌ای از متن است که به شما امکان می‌دهد عباراتی را ایجاد کنید که با متن خاصی مطابقت داشته باشند (یعنی آنهایی که به الگوهای خاصی پایبند هستند). در زمینه تغییر مسیرهای 301، این فوق العاده مفید است زیرا به این معنی است که می توانید به سادگی با تطبیق همه URL هایی که در یک الگوی خاص قرار می گیرند، تغییر مسیرها را به صورت انبوه ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر ساختار پیوند دائمی وب سایت وردپرس خود را از Day and Name به ساختار پیشنهادی مانند /%postname%/ تغییر دهید، می توانید 301 تغییر مسیر را به صورت انبوه با استفاده از فرمول های Excel و Google Sheets به همراه گزینه های import/export Rank Math اضافه کنید. .

یا می توانید از یک عبارت منظم ساده استفاده کنید. به عنوان مثال، در اینجا برخی از رایج ترین کاراکترهای عبارت منظم آورده شده است.

مثال تفسیر شخصیت
* صفر یا بیشتر از عنصر قبلی. ab*cd با «acd»، «abcd»، «abbcd»، «abbbcd» و غیره مطابقت دارد.
*صفر یا یک وقوع عنصر قبلی. abc با “abc” و “ab” مطابقت دارد
* یک یا چند مورد از عنصر قبلی. ab+cd با “abcd”، “abbcd”، “abbbcd” و غیره مطابقت دارد، اما نه با “acd”.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه داشت،این است که Rank Math از Regex در خارج از جعبه پشتیبانی می کند. با این حال، ما به شما توصیه می کنیم که با احتیاط عمل کنید، به خصوص اگر در مورد عبارات منظم و تغییراتی که می تواند سایت شما را خراب کند، تجربه ای ندارید. بنابراین قبل از ایجاد تغییرات، حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که یک الگو را آزمایش کنید و آن را به دقت تنظیم کنید تا مطمئن شوید که با استفاده از Regex101 فقط با آنچه می خواهید،مطابقت دارد.

استفاده عالی از تغییر مسیر Regex زمانی است که قبلاً از AMP در سایت خود استفاده کرده اید اما می خواهید آن را غیرفعال کنید. هنگام انجام این کار، باید همه URL های AMP را به URL های اصلی و معمولی هدایت کنید. این را می توان به راحتی با عبارات منظم که موارد زیر را به عنوان URL مبدا و مقصد در ریاضی رتبه اضافه می کنند انجام داد:

URL منبع Regex: /(.*)/amp
URL مقصد: /$1

 

 

روش شماره 2 – افزونه های شخص ثالث جایگزین و تک استفاده ای

اکنون، اگر نمی‌خواهید از Rank Math’s Built-in Redirections Manager استفاده کنید، البته طیف گسترده‌ای از افزونه‌های یک‌بار مصرف (یعنی پلاگین‌هایی که فقط روی یک ویژگی متمرکز شده‌اند) وجود دارد که می‌توانیم آنها را پیشنهاد کنیم.

در اینجا چند پلاگین تغییر مسیر جایگزین وجود دارد که ارزش بررسی دارند:

تغییر مسیر
301 تغییر مسیر
Pretty Links
مدیر تغییر مسیر ایمن

همه پلاگین های بالا،ایجاد 301 تغییر مسیر را بسیار آسان می کنند شبیه به نحوه کار ماژول Redirections داخلی Rank Math:

به ویژه افزونه Redirections (که رایگان است). همچنین توانایی وارد کردن و صادر کردن تغییر مسیرهای شما برای ایجاد ریدایرکت های انبوه 301 را دارد، مانند شکل زیر:

 

 

روش شماره 3 – ایجاد 301 تغییر مسیر به صورت انبوه با ویرایش فایل htaccess.

فایل htaccess، فایلی است که در فهرست اصلی وب‌سایتی قرار دارد که Apache (پشته سرور وب) را کنترل می‌کند که میزبان وب شما ممکن است از آن استفاده کند، به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی برخی از عملکردها، از جمله ایجاد تغییر مسیرها را فعال یا غیرفعال کنید. برای اینکه این روش کار کند، باید بتوانید در فایل htaccess،وب سایت خود تغییراتی ایجاد کنید و پیکربندی سرور میزبان وب شما،باید از فایل های پیکربندی htaccess پشتیبانی کند.

در اینجا کد اضافه کردن تغییر مسیر htaccess به شکل زیر است:

“redirect 301 /old https://rankmath.com/new”

شروع “redirect 301” به سادگی به آپاچی نشان می دهد که اطلاعات زیر یک تغییر مسیر (به ویژه تغییر مسیر 301) برای ارسال یک URL به آدرس دیگر است. و در مورد بالا “/old” محل اصلی (یعنی منبع تغییر مسیر) صفحه است. و” URL ” مقصد این تغییر مسیر است.

لطفاً توجه داشته باشید: برای تغییر مسیر htaccess در سطح سرور، این بخش از کد نیاز به وارد کردن URL به طور کامل از جمله “http://” یا “https://” دارد.

اگر قبلاً از وردپرس استفاده می‌کنید، البته، Rank Math این کار را بسیار آسان می‌کند، زیرا حتی امکان همگام‌سازی تغییر مسیرها را با فایل htaccess به‌گونه‌ای که در سطح سرور انجام شوند را ارائه می‌دهد.

اما، حتی اگر وب‌سایت شما از وردپرس پشتیبانی نمی‌کند، همچنان می‌توانید از استفاده از Rank Math برای مدیریت ریدایرکت‌های خود بهره ببرید، زیرا همه تغییر مسیرهای ایجاد شده را می‌توان به راحتی به فایل‌های htaccess یا فایل‌های پیکربندی NGINX صادر کرد.

به این معنی که می توانید با استفاده از گزینه Rank Math’s Export to CSV ریدایرکت ها را به صورت انبوه ایجاد و تغییر دهید و سپس تغییر مسیرها را مجدداً در نصب وردپرس وارد کنید تا بتوانید آنها را به یک فایل htaccess صادر کنید و قوانین تغییر مسیر را مستقیماً به htaccess وب سایت خود اضافه کنید.

 

 

روش شماره 4 – ایجاد 301 تغییر مسیر به صورت انبوه با ویرایش فایل NGINX.conf.

بسته به محیط میزبانی وب ، ممکن است نتوانید با ویرایش فایل htaccess، تغییر مسیرهای 301 ایجاد کنید ،در این صورت، یک گزینه جایگزین استفاده از فایل پیکربندی (.cont NGINX) برای انجام این کار است.

مشابه نحوه عملکرد فایل htaccess، می توانید با افزودن خط زیر یک تغییر مسیر دائمی 301 در NGINX ایجاد کنید:

“بازنویسی” با الگوهای عبارت منظم،در پرانتز مطابقت دارد.

“/old” مکان اصلی صفحه را نشان می دهد

“دائمی” به NGINX می گوید که این یک تغییر مسیر دائمی است بنابراین از کد پاسخ 301 (به طور دائم منتقل شده) استفاده می کند.

پس از تکمیل، باید NGINX را مجدداً راه‌اندازی کنید تا تغییر مسیرهای جدید ایجاد شده طبق انتظار شروع به کار کنند. همانطور که در بالا ذکر شد، برای فایل‌های htaccess ،حتی اگر وب‌سایت شما از وردپرس پشتیبانی نمی‌کند ،همچنان می‌توانید ریدایرکت‌های خود را با Rank Math مدیریت کنید زیرا همه تغییر مسیرهای ایجاد شده می‌توانند به راحتی به فایل‌های htaccess ، فایل‌های پیکربندی NGINX صادر شوند. .

به این معنی که تنها کاری که باید انجام دهید این است:

تغییر مسیرهای CSV را با استفاده از Rank Math صادر کنید
فایل را برای ایجاد، ویرایش و حذف تغییر مسیرها به دلخواه تغییر دهید
CSV را با استفاده از Rank Math دوباره وارد کنید
تغییر مسیرهای خود را به فایل پیکربندی NGINX خود صادر کنید
قوانین را به سرور خود اضافه کنید (مخصوصاً به این برنامه های وب) فایل NGINX .conf.
برای اطمینان از اعمال تغییرات ایجاد شده، NGINX را مجددا راه اندازی کنید.

گزارش عمل – تغییر مسیرهای خود را آزمایش کنید

اکنون که دقیقاً می‌دانید چگونه ریدایرکت‌های 301 را به صورت انبوه راه‌اندازی و اجرا کنید ،مهم است که توجه داشته باشید که هنگام اجرای آنها ،باید تغییر مسیرهای خود را کاملاً آزمایش کنید. به خصوص اگر از یکی از پیاده‌سازی‌های پیشرفته استفاده کرده باشید یا از عبارات منظم استفاده کنید. موارد لبه، تغییرات دامنه خود (به عنوان مثال www و غیرwww) را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که تغییر مسیرها در واقع همانطور که در نظر گرفته شده است،کار می کنند.

یک ابزار ساده عالی برای این کار که آزمایش انبوه کدهای وضعیت HTTP URL، سرصفحه‌های پاسخ را بسیار ساده می‌کند,و تغییر مسیر زنجیره ها HTTPstatus.io است.اگر  سؤالی دارید یا می خواهید به گفتگو بپیوندید، rankmathseo@ را توییت کنید!

 

 

منابع و مواخذ محتوای {بهینه سازی خرید مشتری در قیف تبدیل چیست؟} :

The best way to redirect WordPress 301 redirects

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *