ابزار تجزیه و تحلیل سایت

ابزار تجزیه و تحلیل سایت


افزایش مشتری و فروش با ابزار های تحلیل گر سایت :

آموزشی تخصصی دیگری از تیم سئو کیورد در زمینه سئو و آنلایز سایت. در این آموزش ما جدید ترین و بهترین ابزار های سئو سایت در سال 1400 را از نظر قدرت تحلیل سئو و ابزار های مختلف سئو و میزان کاربردی بودن آن ها برای وب فارسی. ( ساپورت کلمات فارسی) برسی میکنیم.شما در نتیجه با حرفه ای ترین ابزار , برای برسی سئو سایت یا تحلیل رقیبان خود در حوضه وب آشنا می شوید.

اگر صاحب وب سایت یا کسب کاری اینترنتی هستید: حتما با واژه سئو و کمپین های تبلیغاتی آشنا هستید. و این را هم به خوبی می دانید که داده های اینترنی از کاربران و سایت شما در پیشرفت کسب کار و فروش محصولاتتان سهم عمده ای را تشکیل می دهد. اما به شرط اینکه بتوانید این داده ها را به خوبی تحلیل کنید.

امروزه هر شرکت موفقی برای پیشرفت بیشتر سعی به استخدام افرادی حرفه ای در حوضه تبلیغات و سئو  در جهت پیش برد اهداف خود هستند. به گونه ای که شرکت های بزرگ جهانی در ماه 30 در صد  از سود خود را صرف انواع روش های تبلیغاتی میکنند. (سئو در اصل یک روش تبلیغات میباشد) اما صاحبان مشاغل چگونه از مطعئن می شوند که مدیر تبلیغاتی آن ها کارش را به خوبی انجام می دهد. یا اگر شما صاحب کسب کار کوچکی باشید و برای شما به صرفه نباشد که یک مدیر تبلیغاتی استخدام کنید چه میکنید ؟

ابزار سئو - تجزیه و تحلیل سایت

برسی سئو سایت چیست و چرا اهمیت دارد ؟

سئو یکی از مهمترین مهارتهای بازاریابی دیجیتال است ، اما برخی می گویند تسلط بر طولانی ترین طول مدت آن است. اگر می خواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید و با کسب و کار آنلاین خود درآمد کسب کنید ، به ترافیک وب سایت نیاز دارید. و برای دریافت ترافیک ارگانیک ، باید در Google برای کلمات کلیدی خاص رتبه بندی کنید. بنابراین چه نیاز به انجام تحقیقات در مورد کلمات کلیدی داشته باشید ، وب سایت خود را ممیزی کنید ، تحقیق رقابتی انجام دهید یا فقط بخواهید ببینید که چقدر در گوگل رتبه بندی می کنید ، باید از یکی از بهترین ابزارهای جستجوگرها استفاده کنید.ما به شما آموزش خواهیم داد که ابزار های سئو را بشناسید و روش استفاده آن ها را یاد بگیرید تا بتوانید خودتان از سئو سایت خود آگاه باشید یا در صورت نیاز کمپین های تبلیغاتی راه اندازی و مدیریت کنید.

 

لازم نیست نگران سئو وب سایت خودتان باشید کافیه با ما تماس بگیرد و سئو سایت خود به ما واگذار کنید.

 

کاربرد ابزارهای بررسی سئو سایت چیست ؟

این ابزارها برای استراتژی جستجوی ارگانیک شما بسیار مهم هستند زیرا به شما این امکان را می دهند تا روی داده های وب سایت خود یا در سرتاسر وب عملیات های ویژهای از جمله استخراج , دسته بندی و مقایسه انجام دهند. در این پست ، ما به 12 ابزار مختلفی می پردازیم که آن ها به شما کمک می کنند مانند یک سئو کار حرفه ای یک سایت یا کلمات کلیدی  آن را آنالیز  کنید.

لیست ابزار های سئو

Google’s Webmaster Tools
Ahrefs
Woorank
GTmetrix
Moz’s Pro Tools

Keyword Sheeter
Linkody
similarweb

SEMrush

Screaming Frog’s SEO Spider

keywordtool.io

Remove’em
Varvy’s SEO Overview Tool

 

بهترین ابزارهای سئو سایت [بررسیهای 1400]: معرفی و مقایسه بهترین ابزار سئو از نظر امکانات و کارایی برای توسعه کسب کار

 

معرفی-ابزارهای وب مستر گوگل Google's Webmaster Tools بهترین ابزار سئو سایت وب مستر گوگل Google's Webmaster Tools

 

1.بررسی ابزارهای وب مستر گوگل Google’s Webmaster Tools

نوع هزینه سرویس : مجانی , کاربرد : تجزیه و تحلیل وب سایت Website Analysis

بیشتر افراد گوگل را به عنوان یک موتورجستجو گر می شناسند اما باید گفت این غول بزرگ  امور متفاوتی را در زمینه های  نرم افزاری و سخت افزاری انجام می دهد از جمله ابزار های تحلیلی که با هوش مصنوعی کد نویسی شده هستند تا مدیریت امور به راحتی انجام شود. ابزار هایی مانند گوگل سرچ کنسول ( google search console ) و گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یکی بهترین از سرویس های رایگان شرکت گوگل است که اموری مانند جمع آوری و پردازش داده های سایت شما را به صورت رایگان انجام می دهند شاید از خودتان سئوال کنید این ابزار چقدر در پیشرفت وب سایت ما مفید هستند.

ویژگی های کلیدی:

1-دسترسی به اطلاعات چند ملیارد مشتری: گوگل پربازدی ترین موتور جستجو گر در جهان و از جمله ایران است که روزانه اطلاعات زیادی را رصد  و جمع آوری میکند که این یعنی بزرگ ترین بانک اطلاعاتی را دارد و بهترین روش برای فهمیدن کلمات کلیدی و میزان جستجو آن ها در سطح اینترنت تمام دنیا استفاده از ابزار سرچ کنسول است.

2-ابزار های مختلف سئو و تحلیل داده : این سرویس دهنده محبوب چندین ابزار مهم برای طراحان سایت و سئو کاران طراحی کرده که بیشتر این ابزار در دو بخش گوگل سرچ کسول و گوگل آنالیتیکس قرار دارند. کار هایی که این ابزار انجام می دهند از جمله برسی سئو داخلی و برسی سئو خارجی و برسی مشکلات دیزاین سایت در دو ورژن کامپیوتر و موبایل .

از همه مهم تر تحلیل داده های سایت ما این ابزار اموری مانند تعداد بازدید کننده های سایت در روز و ماه و سال را با نمودار ها نمایش می دهد و در کنار آن اطلاعات مهمی از بازدید کننده را برای ما نمایش می دهد ( نوع پلتفرم و دستگاه مشتری و چه گزینه هایی کلیک کرده و چقدر در سایت بوده و حتی از کدام کشور وشهر بوده) با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید مشکلات سایت خود را رفع کنید و سئو سایت خود را افزایش دهید.

3-ابزار تست a وb  معرفی ابزار Google Optimize: یکی از بهترین ویژگی های گوگل ابزار تست A/B هستند در این نوع تست ها برای بهبود نرخ تبدیل سایت استفاده می شود. این نوع تست به مدیران سایت‌ها این امکان را می‌دهد که دو نسخه مختلف از محتوای یک صفحه را با هم مقایسه کنند و بهترین گزینه را نسبت به بازدید بیشتر انتخاب کنند .

4-ابزار برسی سرعت سایت : ابزار pagespeed یکی از دیگر ابزار های گوگل  میباشد که ارزیابی می کند که چگونه یک صفحه بهترین عملکردهای معمول را داشته باشد و نمره ای را از 1-100 را در نطر می گیرد و باتوجه به میزان عملکرد سایت آن را تخمین می زند.” نمره 80 یا بالاتر می تواند خوب باشد. متوسط ​​، مانند 60 تا 79؛ یا پایین ، مانند 0 تا 59. و درکنار آن مشکلات شما را به نمایش میگذارد تا بتوانید آن ها رفع کنید.

نکته مهم : دو ابزار بالا کار های مهم و مختلفی را انجام می دهند که توضیح دادن آن ها در این مقاله مقدور نیست (به صورت مختصر توضیح دادیم) اما در صورت نیاز به مطالعه بیشتر و آموزش کار با این مهم و ابزار کاربردی گوگل به بخش پایگاه آموزشی مراجعه کنید.

 

 

بررسی ابزار سایت اچرف Ahrefs

2-بررسی ابزار سایت Ahrefs  با هزینه سرویس : ماهیانه 99$

کاربرد : برسی وب سایت و تحقیق کلمات کلیدی (Keyword Research & Website Audit)

به جرعت می توان گفت Ahrefs یکی از منابع پیشرفته SEO است که ویژگی سایت شما را به صورت اساسی بررسی کرده این برسی شامل  کلمات  کلیدی ، پیوند و رتبه بندی شما در  موتور های جستجوگر و… همچنین زمینه ای  برای شما برای تصمیم گیری بهتر در جهت تولید محتوا برای وب ساتیتتان ایجاد میکند این ابزار در زمینه کلمات کلیدی و نرخ سختی آن ها نسبت به رقیب های خود بهتر عمل میکند حتی به نسبت گوگل.

چهار ابزار اصلی آن عبارتند از: Site Explorer ، که عملکرد صفحات وب خاصی را در وب سایت شما نشان می دهد که شامل سئو داخلی و سئو خارجی سایت و تجزیه و تحلیل داده ها و ارائه جواب مشکلات وب سایت شما.

1- محتوا Explorer ، که به شما امکان می دهد صفحات وب با عملکرد بالا را تحت کلمات کلیدی و موضوعات خاص جستجو کنید.

2- کلمات کلیدی اکسپلورر ، که حجم جستجوی ماهانه و نرخ کلیک کلمات کلیدی خاص را ایجاد می کند.

3 -حسابرسی سایت ، که به خلال عمودی های مشخص شده در دامنه شما می پردازد و تعدادی از مشکلات فنی را در سطح صفحه نشان می دهد.

در سایت Ahref هنگام استفاده ازابزار Explorer ، بجز اینکه خود کلمه کلیدی را که جستجو میککند کلمات کلیدی مشابه ای را نیز تولید می کند ، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، این ابزار داده هایی را برای کلمه کلیدی  به نمایش میگذارد  مانند میزان استفاده آن کلمه در کشور ها  و همچنین میزان گستردگی یا سختی کلمه کلیدی، نمایش سایر کلمات مشابه همان LSI کلمات و نرخ بازدید ان ها نسبت به خود کلمه سرچ شده این ابزار  فرصتی مناسب برای مدیران سایت ها درهنگام بهینه سازی پست یا صفحه سایت یا وبلاگتان به شما می دهد.

 

معرفی-SEMrush بهترین ابزار سئو سایتSEMrush

 

4-بررسی سایت SEMrush ، با هزینه غیر رایگان :ابزاری برای شناخت کلیدواژه‌ها و سئو وب سایت .


سایت SEMrush به کسب‌ وکارها تقریباً همه امکاناتی که نیاز دارند را ارائه می‌کند تا استراتژی صحیحی در مدیریت بهتری در سئو سایت و تبلیغات داشته باشند.اسمش ابزاری برای تحلیل رقبا است که به کاربران کمک می کند تا رقبای خود و همچنین محتوای خود را ارزیابی کنند. این ابزار تحلیل های قوی را ارائه می دهد و به کاربران امکان می دهد صفحات ، محتوا و کلمات کلیدی با عملکرد بالا (بهترین گزینه ممکن ) را بدست آورند. SEMrush با وسیله ربات های خزنده خود و دارندگان وب سایت در درک استراتژی های سئو از رقبای خود پیشی گرفته است. این امر آن را به یکی از محبوب ترین ابزارهای جستجوگرها در بین شرکتهای کوچک و متوسط ​​تبدیل می کند. ابزار SEO بهترین کمک را برای SEO ، PPC ، تبلیغات تبلیغاتی ، بک لینک ، تحقیقات کلمات کلیدی ، SERP و موارد دیگر ارائه می دهد.

 

ویژگی های کلیدی SEMrush :


1- تحقیقات ارگانیک : این ویژگی به کاربران امکان می دهد کلمات کلیدی برتر مورد استفاده رقبای خود را مشاهده کنند و تغییرات دامنه ها را محاسبه کنند به جرئت می توان گفت جز بهترین ها می باشد.
2- تحقیقات تبلیغات : به شما کمک می کند تا با تجزیه و تحلیل بودجه های تبلیغاتی رقبا ، تبلیغات بهتری انجام دهید. همچنین با دریافت اطلاعات مناسب می‌توانید هدفمندتر از گذشته تبلیغ کنید.
3- گزارش‌هایی قابل‌فهم و 24/7 : گزارش‌هایی که در سایت SEMrush برای شما نمایش داده می‌شود، با جزییاتی و مطالب آن نیز به شکلی درست و قابل‌فهم می باشند همچنین در صورت مشکل سریعا گزارش می دهد .
4- تجزیه و تحلیل ترافیک : SEMrush با دقت در مورد عملکرد آنلاین و ترافیک یک وب سایت می گوید. که شامل ترافیک کلی سایت و شامل ورودی و صفحات و سایر شبکه ها و میزان کلمات کلیدی در سایت.


آیا SEMrush  هزینه دارد ؟


متاسفانه برای استفاده از خدمات SEMrush سه طرح پرداخت شده وجود دارد (که بر اساس میزان گستردگی کارکنان تجرتتان متفاوت است ) . $The Pro plan Pro 99.95 ، Guru plan 199.95$ و $Business 399.95 است. همچنین یک برنامه Enterprise مبتنی بر نقل قول نیز وجود دارد که می توانید با توجه به نیازهای خاص کارآفرینان ، آن را شخصی سازی کنید اما شما می توانید 14 روز به صورت رایگان از این سرویس استفاده کنید تا به صورت عملی با امکانات این ابزار آشنا شوید.

 

این مقاله به دلیل برسی عملی ابزار ها  و تست عمل کرد آن ها برای کاربران ایرانی فعلا در حال تکمیل است .لطفا نطرات خود را با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *